Indywidualne warsztaty zarządzania barwą w fotografii

Jesteś dociekliwy i nie zadowolisz się samą kalibracją monitora? Chcesz wiedzieć co, jak i dlaczego właśnie tak? To... zapraszamy!

  • Cena netto: 500,00 zł 615,00 zł
  • szt.

Program warsztatów:

- komputerowe stanowisko pracy fotografa – monitor i jego kalibracja, oświetlenie miejsca pracy, oświetlenie do oceny odbitek. Przykłady drogich i tanich rozwiązań. Czy na laptopie da się obrabiać zdjęcia? Konieczność posiadania profesjonalnego monitora graficznego – mit czy prawda?

- w Photoshopie nie da się wyłączyć zarządzania barwą! Przestrzenie barw sRGB vs AdobeRGB – ich plusy i minusy . Omówienie na przykładach ustawień kolorystycznych w Photoshopie, symulacje kolorów na wydrukach, konwersja a przypisanie profilu. Działanie CMS (Color Management System) – od naciśnięcia spustu migawki w aparacie, po finalną odbitkę;

- konwersja zdjęć do profilu papieru – jak skompresować szeroki zakres barw zdjęcia z monitora do ograniczonego gamutu papieru, aby zachować zgodność kolorystyczną?

- przygotowanie zdjęć do wydruku w laboratorium – jak zminimalizować nakład pracy i zapewnić sobie optymalne i powtarzalne wyniki?

- zastosowanie Adobe Bridge i  Photoshopa do szybkiej konwersji zdjęć dla różnych nośników – papierowych odbitek, fotoalbumów, na strony www, do przeglądania na odtwarzaczu DVD i telewizorze;

- prezentacja nowych rozwiązań technicznych w monitorach do obróbki zdjęć;

- kalibracja monitora w cenie warsztatów;

- uczestnik otrzymuje zestaw testów umożliwiających weryfikację kalibracji systemu komputer - monitor - miejsce pracy;

- uczestnikowi warsztatów zakładamy konto PRO w naszym laboratorium CyfrowaCiemnia.pl uprawniające do zniżek od 5 do 50% na odbitki, fotoalbumy, albumy, wydruki wielkoformatowe i produkty z naszego sklepu.

Warsztaty prowadzi Dagmar Łosowski (www.ADStudio.com.pl www.businessphoto.expert ).

Gdzie - ul. Lwowska 2a/5, wejście od Placu Politechniki (między Lwowską a Śniadeckich)
Czas trwania – ok. 3-4 h,
Koszt – 615 pln brutto,
Info – Dagmar Łosowski, [email protected], 695-470-140